Op meerdere plekken in de stad zijn gisteren sensoren geplaatst om de drukte beter te meten. Het hypermoderne systeem werd nog niet eerder ingezet in deze crisis.
Het gaat om het Crowd Monitoring Systeem Amsterdam (CMSA) is eigenlijk uitgevonden om op vaste plekken in de stad het aantal mensen te monitoren. Bijvoorbeeld op de Wallen en Nieuwendijk.
Het systeem gebruikt speciale camera’s om mensen te tellen, maar meet ook wifi-signalen.
Symbolisch
Volgens deze kaart worden nu op nieuwe plekken de 3d-sensoren ingezet. De komende dagen staan die in het Vondelpark en op de Albert Cuypmarkt. Mocht het daar te druk worden, dan kan de gemeente die locaties afsluiten of éénrichtingsverkeer instellen.
Hoewel beide locaties bij vlagen druk waren in de afgelopen weken, lijken ze ook een hoge symbolische waarde te hebben. In andere parken en op straat is het vaak net zo druk of nóg moeilijker om 1,5 meter afstand te houden. De gemeente benadrukt dat ook ‘spontane buurtborrels’ niet mogen, maar het moet nog blijken dat daar nu ook tegen opgetreden zal worden.